Menu
Sepetiniz

Kitabu't Tevehhum - Ölüme Dair Ebu Abdullah Haris El-Muhasibi

Kitabu't Tevehhum - Ölüme Dair Ebu Abdullah Haris El-Muhasibi
Yeni -25 %
Kitabu't Tevehhum - Ölüme Dair Ebu Abdullah Haris El-Muhasibi
  • Stok Durumu: Var
  • Marka / Yayın Evi: Debi Yayınları
  • Ürün Kodu:: 9786056998508
Satılan adet: 0
İncelenme sayısı: 13
11,25₺
15,00₺

Zamanının en büyük alimlerinden Haris El Muhasibi'nin bu eseri; ölmeden ölümütattıracak. Ölüm anını ve sonrasını birinci ağızdan iliklerinize kadar hissedecek, cennetnimetlerinin kokusunu alıp, cehennemin sesini duyacaksınız!

Bu kitap, imanın zirvesini yaşayan bir alimin, ebedi alemi tefekkür ederek kaleme aldığı,emsaline az rastlanılabilecek bir eserdir. Haris el muhasibi hicri 165 yılında Basra'dadünyaya gelmiştir. Nefis muhasebesi konusundaki titizliğinden dolayı "muhasibi" olaraktanınmıştır.

Ahmed b. Hanbel ve Cüneyd-i Bağdadi ile aynı dönemde yaşamıştır. Kitap, ölüm anı veacısı ile başlamakta, ölüm meleğinin görülmesini, o anda karşılaşılan iyi veya kötü halicanlandırmakla devam etmektedir. Akabinde kabirde sorgu meleklerinin gelişini,ardından kişinin ameline göre cennete veya cehenneme gönderilmesini tasviretmektedir. Yazar, okuyucuya cenneti ve cehennemi ölmeden iliklerine kadaryaşatmaktadır.Kitabın sonuna gelindiğinde, Muhasibi, Allah'ın rızasını kazanma yolunda neleryapmamız gerektiğini anlatarak hayatımıza yön vermektedir. Kitap bittiğinde,Muhasibi'nin muhsabesi bitmiş, senin muhaseben başlamış olacak!

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.