Menu
Sepetiniz

Dünyevileşme Her Yerden Aşk Kalpten Vurur

Dünyevileşme Her Yerden Aşk Kalpten Vurur
Çok Satan -25 %
Dünyevileşme Her Yerden Aşk Kalpten Vurur
  • Stok Durumu: Var
  • Marka / Yayın Evi: Hüküm Kitap
  • Ürün Kodu:: 9786056917042
Satılan adet: 1
İncelenme sayısı: 90
15,00₺
20,00₺

'Aşk'' Mü'mini bir alemden başka bir aleme götürür. Bu yüzden aşk dilinde sevgiliye ''yar'' denir. Sonra her şey gibi aşk da yardan ağyara düştü. Gönül edeple girilen bir dergah olmaktan çıktı bir kapısından girilip diğerinden çıkılan sahipsiz bir hana döndü. Şehvetten kurtulmanın adı olan aşk; şehvetin şöhretin karargahı oldu. Aşk makamından düşünce söz de mahallinden çıktı meddahların dilinde menfaat devşirme aracı oldu. Dünya kendine gelsin insan uyansın diye alimler arifler ruhunu Kur'an-ı Kerim'den alan nice sözler söyledi. Bu uğurda nice bedeller ödendi; lakin söz mahallinde masruf olsa da menziline varamadı. Çünkü bu fetret öncekilerden çok daha derindi. Ne lisan ne irfan ne de vicdan bıraktı insanda. Varlığı eşyanın fesadına mani olan tuz da bozuldu.

Dünyaya baktık aldandık orada ebedi kalacağımızı sandık. Dikenden gül bitiren Allah Azze ve Celle bu kışı da bahara çevirmeye kadirdir. Makam mevki para pul... Bütün bunların birkaç mevsimlik olduğunu anladığımızda ölümleri bırakacak Hayy ve Layemut/Ölümsüz olana aşık olacağız.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.